• бордо-
  • аячо-
  • купата

Рен се сбогува с турнира

Отборите на Бордо и Аячо се представиха добре в двубоите си от 1/16-финалната фаза и продължават уверено напред в турнира за Купата на Франция.

Газелек успя да запише класически успех с 3:0 над Гинган с хеттрик на Халид Бутаиб в 5-ата, 22-ата и 49-ата минута.

Бордо пък отстрани Анже като гост с победа с 2:1.

Жусие в 45-ата и Енцо Кривели в 58-ата минута дадоха преднина от два гола на "жирондинци", а Били Кеткеофомофон вкара почетното попадение за домакините в 69-ата минута.

В друга среща от надпреварата играна тази вечер, отборът на Рен загуби с 1:3 на свой терен от втородивизионния Бург-Перона и приключи участието си в надпреварата.