• тенис-
  • софия-
  • полуфинал

Сърбинът ще играе на полуфиналите

Сърбинът Виктор Троицки показа характер и се класира за полуфиналите на турнира по тенис в София.

Номер 2 в схемата надигра категорично в два сета - с 6:3, 6:4, германеца Филип Колшрайбер. Съперник в предпоследния мач преди битката за титлата ще бъде някой измежду Андреас Сепи (Италия) и Мартин Клижан (Словакия).

В първата част Троицки проби за 4:2, а след това спаси единствената възможност на противника си. Сърбинът взе мача в петия гейм на втория сет, след като направи пробив за 3:2. след това Колшрайбер се опита да задържи интригата, но трудно взимаше своите подавания. Все пак до 5:3 имаше интрига, след което в 10-ия гейм Колшрайбер дори поведе с 40:0, но с два аса сърбинът изравни и след това взе и мача.

"Беше много труден първи сет, но все пак успях да се справя. Благодаря на хората, които ме подкрепиха. Няма да гледам късния мач, защото си имам моя програма", обяви победителят след края на срещата.