• а група

Мачът на Тича завърши при резултат 1:1

Локомотив (Пловдив) се измъчи срещу десет "моряци" - 1
Снимка: БТА

Съставите на Черно море и Локомотив (Пловдив) не успяха да се победят на стадион "Тича" във Варна, завършвайки 1:1 в мач от 26-ия кръг на "А" група.

Домакините останаха с 10 души на терена рано-рано, тъй като Симеон Райков бе изгонен още в 9-тата минута на двубоя заради нарушение срещу Крум Стоянов в наказателното поле. Капитанът на "смърфовете" Мартин Камбуров реализира последвалата дузпа, давайки аванс на гостите.

Така Камбуров се изравни с легендата на Черно море Стефан Богомилов на 7-ото място във вечната ранглиста при голмайсторите в "А" група със 162 гола.

В 55-ата минута домакините изравниха след гол с глава на Матиас Курьор, който засече центриране на Даниел Георгиев, изпреварил вратаря на пловдивчани. Въпреки че бяха в намален състав, "моряците" бяха по-агресивният отбор през цялата втора част и само късметът спаси Локомотив от загуба.

Равенството задържа Черно море на 6-ата позиция в класирането с 28 точки, докато Локомотив остана седми с 3 по-малко.