• а група-

Заралии победиха с 3:1 като гост

Берое се съвзе срещу Монтана - 1
Снимка: БТА

Берое се върна на пътя на победата, надигравайки с 3:1 Монтана като гост в двубой от 28-ия кръг на "А" група.

"Заралии" поведоха на стадион "Огоста" в 26-ата минута чрез автогол на Иван Коконов. Станислав Костов удвои в 72-ата, а Исмаил Иса направи резултата класически четвърт час преди края. Почетното попадение за Монтана отбеляза Иван Минчев в 90-ата.

Берое завърши мача с десет души, след като Игор Джоман си изкара нелеп втори жълт картон за бавене на играта.

Гостите бяха водени от Пламен Липенски, тъй като старши-треньорът на тима Петър Хубчев бе уволен веднага след загубата с 0:2 от ЦСКА за Купата на България.

Старозагорският тим е четвърти във временното класиране с 39 точки, колкото има и Славия. Монтана е на последната, девета позиция с едва 17.