Локомотив Кубан изравни серията срещу Барселона

• баскетбол

Руският тим спечели с 92:80 в Испания след продължение

Локомотив Кубан изравни серията срещу Барселона - 1
Снимка: fcbarcelona.com/basketball

Локомотив Кубан (Краснодар) победи с 92:80 след продължение при визитата си на Барселона, в чийто редици е българинът Александър Везенков. Така руският тим изравни четвъртфиналната серия срещу каталунците в Евролигата до 2-2 победи и ще се играе решителна пета среща в Краснодар на 26 април.

Везенков изгледа загубата на каталунците в четвъртата среща от пейката и не влезе в игра нито за секунда. Редовните 40 минути в каталунската столица завършиха при резултат 76:76, но в допълнителните пет минути обаче Локомотив доминираше и Антъни Рандолф вкара 10 точки, за да изведе своите съотборници до успеха с 92:80.

Рандолф завърши срещата с 28 точки, 7 борби, 2 асистенции и 1 чадър. Малкълм Дилейни направи 7 асистенции, реализира 15 точки и овладя 7 борби, а Виктор Клавер записа „дабъл-дабъл” - 17 точки и 10 борби.

Хуан Карлос Наваро реализира 19 точки и записа 4 асистенции за домакините, а Анте Томич завърши с 18 точки и 6 борби.

При 20 случая с решаващ пети мач, гостите са печелили едва два пъти в тази фаза на Евролигата. Иначе другите три полуфиналиста в турнира вече са известни - ЦСКА (Москва), Лаборал Куча и Фенербахче.