Кливланд поведе на Торонто във финала на Изток

• финал-
  • изток

Кайри Ървинг и ЛеБрон Джеймс се развихриха

Кливланд поведе на Торонто във финала на Изток - 1

Кливлънд Кавалиърс даде сериозна заявка за титлата в Източната конференция на НБА, след като стартира финалната серия с категорична победа над Торонто Раптърс - 115:84.

В Охайо домакините стартираха колебливо и през по-голямата част от първата четвърт губеха в резултата. В нейния край обаче Леброн Джеймс и компания водеше с 5 точки, а до края само увеличаваше аванса си като бе по-резултатният отбор във всяка една от частите.

Така Кливлънд продължи впечатляващата си доминация в плейофите, в които до момента има 9 победи от 9 мача.

Най-резултатен за победата бе Кайри Ървинг с 27 точки, а Леброн Джеймс добави 24. За Торонто ДеМар ДеРоузън се отчете с 18 точки.