7 Октомври, 2011 22:49 3 317 0

Украйна ни би с 3:0

• украйна

Михаил Мадански започна като национален селекционер начело на България с класическа загуба в Киев. Украйна победи с лекота с 3:0 България в контролна среща, която се играе на стадион „Валери Лобановски“ пред около шест хиляди зрители, предаде Гонг.

Домакините поведоха в 7-та минута, когато Гусев центрира от корнер в наказателното поле на България, където Чигринский засече топката с глава и след това Селин отблизо вкара за 1:0.

В 22-та минута Божинов подаде към Рангелов, който пусна към Златински и той стреля, но Шовковский боксира в корнер.

България можеше да изравни резултата в 23-та минута, когато Златински центрира от корнер в наказателното поле на Украйна, където Бандаловски надскочи Селин, но топката срещна десния стълб на вратата на Шовковский.

Украйна можеше да поведе с 2:0 в 28-та минута, когато Костадин Стоянов се забави и Ярмоленко му отне топката, след което стреля, но в страни от вратата на Михайлов.

Украйна удвои своята преднина в 38-та минута, когато Ярмоленко направи за смях Бандаловски, след което подаде към Гусев и той стреля, но Михайлов спаси, след което при добавката Шевченко бе оставен непокрит и отблизо вкара за 2:0.

През второто полувреме темпото на игра значително спадна, но въпреки това украинците продължиха да имат надмощие, а българите трудно стигаха до вратата на Шовковский.

Коноплянка направи за смях Манолев в 54-та минута, след което подаде към Милевски, но топката бе избита в корнер от Костадин Стоянов.

В 66-та минута Ярмоленко центрира от фаул в наказателното поле на България, след което Селезньов засече топката, но я прати над напречната греда в аут.

Украйна изпусна чудесна възможност да вкара нов гол в 70-та минута, когато Ротан стреля, но Манолев изби топката от гол линията.

Домакините вкара трети гол в 82-та минута, когато при много хубава бърза контраатака Коноплянка подаде към Ярмоленко, който на празна врата от няколко метра вкара за 3:0.