• резерва-
  • лига европа

Сърбите не успяха да победят палача на Славия

Божинов резерва при издънка на Партизан - 1

Нападателят Валери Божинов влезе като резерва при равенството 0:0 у дома на Партизан срещу полския Заглебие (Любин) в първа среща от втория квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Бившият български национал се появи на терена в 69-ата минута, заменяйки Никола Джурджич.

Другият българин в състава на сръбския гранд Иван Бандаловски беше сред резервите и не се появи в игра.

Домакините бяха по-активни, но на два пъти гредите помогнаха на Заглебие да не допусне попадение във вратата си. В 55-ата минута гостите останаха с десет души на терена, след като втори жълт и съответно червен картон получи бившият чешки национал Михал Пападопулос.

В първия кръг на втория по сила европейски клубен турнир тимът на Заглебие отстрани българския Славия след победа в общия резултат с 3:1.

Реваншът между Партизан и поляците е следващия четвъртък в Любин.