• купа на англия-
  • лукас лейва

"Мърсисайцди" продоляха четвъртодивизионния Плимут Аргайл

Ливърпул пребори Плимут и е напред за ФА Къп - 1

Ливърпул се наложи с 1:0 над четвъртодивизионния Плимут Аргайл като гост в преиграване от третия кръг на турнира за Купата на Англия.

Мениджърът на "мърсисайдци" Юрген Клоп направи цели девет промени в своя състав, в сравнение с предходния двубой с Манчестър Юнайтед. Единствено Александър-Арнолд и Ориги запазиха своите места. Даниел Стъридж, Фелипе Коутиньо и Джо Гомес попаднаха сред титулярите, както и вратарят Лорис Кариус, който замени Симон Миньоле под рамката.

Единственото попадение в двубой неочаквано бе дело на бразилеца Лукас Лейва откри резултата в 19-ата минута, засичайки с глава центриране от корнер на сънародника си Коутиньо. Лейва не се бе разписвал за Ливърпул от 16 септември 2010 година насам, когато бе точен срещу Стяуа (Букурещ) в турнира Лига Европа.