• тотнъм-
  • сити-
  • равенство

Лондончани се върнаха в мача след като изоставаха с два гола

Отборите на Манчестър Сити и Тотнъм си спретнаха зрелищно 2:2, което със сигурност ще бъде радушно прието от лидера в класирането Челси.

В голямото дерби 22-рия кръг на Премиър лийг "гражданите" дръпнаха с два гола преднина пред съперника си в началото на втората част, но за пореден път лондончани показаха своята непримиримост и се върнаха в мача, спечелвайки точката от "Етихад".

Домакините бяха по-добрият отбор през първата част и създадоха по-чистите положения, от които обаче не успяха да извлекат максимума. Сабалета, Силва, Де Бройне и Агуеро пропуснаха няколко много изгодни ситуации за откриване на резултата до почивката.

Второто полувреме обаче започна ударно за възпитаниците на Пеп Гуардиола. Първо, в 49-ата минута, вратарят на гостите Уго Лорис сгреши фатално. Французинът излезе непремерено напред в опита си да изчисти с глава на границата на наказателното поле едно дълго подаване към Сане. Стражът обаче прати топката в тялото на германеца, който после нямаше проблем да вкара на празна врата.

Пет минути след това Лорис направи втори подарък на Манчестър Сити. Този път стражът на Тотнъм изпусна топката след едно неособено опасно центриране на Стърлинг отдясно. Де Бройне имаше леката задача също да вкара от няколко метра.

"Шпорите" обаче успяха сравнително бързо да реагират на тези две фатални грешки и успяха да намалят в 58-ата минута, когато Деле Али засече с глава центриране на Уокър отдясно. Това бе и първият точен удар на лондончани във вратата на съперника.

Така се стигна и до 77-ата минута, когато Сон Хюн-Мин изравни резултата. Хари Кейн получи в наказателното поле и хитро с пета продължи към азиатеца, който след лек рикошет матира Клаудио Браво за 2:2.

В 82-рата минута в играе се появи дебютиращият Габриел Жезус, който само две минути след това прати топката във вратата на Лорис, но попадението му правилно бе отменено заради засада.

До края двата тима не посмяха да рискуват равенството и се задоволиха без да има повече попадения.

ака Ман Сити зае 5-ото място с 44 точки, докато Тотнъм измести Ливърпул от втората позиция с 46 т.