22 Януари, 2017 15:30, обновена 22 Януари, 2017 15:39 689 0

• серия "а"-
  • лацио

"Старата госпожа" победи с 2:0 в мач от 21-ия кръг на Серия "А"

Ювентус не остави шансове на Лацио - 1

Шампионът на Италия Ювентус увеличи преднината си на върха в Серия "А" с победа над Лацио с 2:0 в мач от 21-ия кръг. В двете попадения за "бианконерите" бяха дело на аржентинци - точни бяха Пауло Дибала и Гонсало Игуаин.

Още в 5-ата минута "Старата госпожа" излезе напред в резултата. Марио Манджукич свали с глава към Дибала, който с плътен удар вкара топката в долния десен ъгъл за 1:0. Десет минути по-късно Гонсало Игуаин бе оставен непокрит пред малкото наказателно поле, засече центриране отдясно и удвои преднината на Ювентус, улеснявайки задачата на своя тим максимално.

С победата торинци събраха 48 точки на върха в класирането, докато вторият Рома е с 44 пункта. Лацио остава на четвърта позиция с 40 точки.