• реал мадрид-
  • купа на краля

"Белия балет" отпадна от турнира за Купата на Краля

Мечтите на Реал за требъл се изпариха, Селта ликува - 1

Селта се класира на 1/2-финал за Купата на Краля, елиминирайки Реал (Мадрид). "Селтиняс" направиха 2:2 като домакин на "белия балет" в реванша между двата тима и с общ резултат 4:3 продължават напред борбата за трофея.

Зрителите на "Естадио Балаидос" видяха зрелищен двубой с множество остри атаки и куп положения пред двете врати. Домакините поведоха секунди преди края на първата част, когато Данило си вкара нелеп автогол.Кристиано Роналдо върна надеждите на мадридчани в 62-ата минута, изравнявайки от пряк свободен удар. Даниел Вас обаче изведе Селта отново напред в 85-ата. Крайното 2:2 оформи Лукас Васкес в самия край на мача.

В друг 1/4-финален сблъсък за Купата на Краля Атлетико (Мадрид) отстрани Ейбар. "Дюшекчиите" направиха 2:2 в реванша и продължават напред с общ резултат от 5:2.