30 Януари, 2017 09:24, обновена 30 Януари, 2017 09:43 680 0

Монако отново на първо място след късна драма с ПСЖ

• роналдиньо-
  • лига 1

"Монегаските" изравниха в 90-ата минута

Монако отново на първо място след късна драма с ПСЖ - 1

ПСЖ и Монако завършиха при резултат 1:1 в дербито от 22-ия кръг на френската Лига 1.

Символичен навален удар на срещата даде бившият играч на ПСЖ Роналдиньо, който бе едно от звездните имена по трибуните на "Парк де Пренс". Именно парижани привличат гениалния бразилец в Европа в началото на века, открехвайки го към големия футбол.

Двата отбора пропуснаха по няколко изгодни възможности за гол през първата част и в началото на втората и нулевото равенство се запази до последните минути. Така се стигна до 80-ата минута, когато Юлиан Дракслер бе повален в наказателното поле на Монако без топка. Едисон Кавани не сгреши от бялата точка и домакините поведоха. В добавеното от съдията продължение обаче "монегаските" изравниха чрез Бернардо Силва, който със силен изстрел отдалеч не остави шансове на Кевин Трап.

Със спечелената точка в Париж Монако се върна на първото място във временното класиране. Тимът има 49 точки, с колкото е и вторият Ница, но "монегаските" са с по-добра голова разлика. ПСЖ остава трети с 46 пункта.