• костов

Орлетата с категорично 4:0 на своя стадион

Пирин размаза Славия - 1
Снимка: БТА

Пирин (Благоевград) записа впечатляваща победа с 4:0 у дома над Славия в двубой от 24 кръг на Първа лига. Головете за тима на Милен Радуканов вкараха Иван Цветков, Орлин Старокин, Румен Сандев и Станислав Костов. "Белите" пък играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Марио Кирев бе изгонен.

През първата част на терена не се случи почти нищо интересно, но на почивката в игра влезе неостаряващият Иван Цветков. Това промени коренно ситуацията, а опитният нападател правеше каквото си поиска със защитниците на Славия.

Именно той бе съборен в 53-ата минута от Кирев, за което вратарят на "белите" получи втори жълт картон и бе изгонен. От бялата точка Цветков бе безпощаден и изведе Пирин напред.

От 69-ата до 80-ата минута паднаха нови три гола във вратата на тима на Владимир Иванов.

Старокин получи топката в наказателното поле, спря на гърди и от въздуха прати топката в мрежата за 2:0, а след 10 минути Румен Сандев вкара страхотен гол, след като посрещна от въздуха извън наказателното поле рикоширала топка и с бомбен удар я прати в мрежата на Славия.

Последното попадение реализира Станислав Костов, след като бе изведен сам срещу вратаря на "белите" и лесно оформи крайния резултат.

Поражението е трето поредно за Славия. Столичани заемат 11-а позиция с 24 точки. Пирин пък продължава добрите игри при Милен Радуканов и се доближи само на 5 точки от шестото място. "Орлетата" са с актив от 31 точки.