• райнов

Старозагорци победиха с минималното 1:0

Левски се издъни срещу Берое - 1
Снимка: БТА

Отборът на Берое върна Левски на земята, като нанесе първа загуба на Николай Митов начело на "сините" в първенството. Играчите на Ферарио Спасов спечелиха с 1:0 срещу 26-кратните шампиони в мач от 24-ия кръг на Първа лига. Националът Мартин Райнов бе точен с глава в 12-ата минута.

Няколко минути по-рано Николай Кръстев не се намеси добре след удар на Георги Божилов. Стражът не успя да хване топката, която попадна в Жуниор Мапуку. Последният го преодоля, след което стреля, но Давид Яблонски изби от голлинията.

В 11-ата минута Антон Карачанаков стреля от фаул, но топката излезе в ъглов удар. След центрирането от корнер Райнов бе оставен непокрит и вкара своя първи гол за "заралии", а също така трети през тази кампания.

Агитката на домакините запали факли, което принуди Николай Йорданов да прекрати срещата за минута. В 20-ата минута Душан Перниш спаси страхотен удар на Мехди Бурабия, който се появи с нова прическа - изцяло изрусен. Четири минути по-късно Краев стреля лошо, Прохазка също опита да бие, но защитник изби в краката на Бурабия, чийто изстрел бе избит от Като. Лукин с глава също стреля в 36-ата минута, но Перниш спаси без проблем.

Бабатунде път пропусна в 40-ата минута най-добрата възможност, когато реши да стреля с пета. Нападателят обаче прати топката в аут от няколко метра.

Последните секунди след заучено положение Веселин Минев стреля, но защитник отново изби.

Антон Огнянов замени Сашо Александров на почивката, а Бурабия отново пробва рефлекса на Перниш в 47-ата минута с удар от 20 метра.

"Сините" продължиха да държат топката, но нямаха идея как да стигнат до изравняване. При бърза контраатака в 57-ата минута Яблонски повали Зехиров. Домакините имаха основателни претенции да искат дузпа, но реферът даде ъглов удар.

Две минути по-късно Костадинов игра с ръка в наказателното поле, но отново не последва дузпа за Берое, въпреки желанието на Божилов. Николай Митов пък замени Костадинов с Антонио Аниете.

Огнянов пробва рефлекса на Перниш в 82-ата минута от малък ъгъл.

В 85-ата минута гредата спаси домакините. След центриране на Прохазка, Венци Василев на шпагат бе близо от автогол, но Перниш изби с крак в гредата.