• ботев-
  • бейтар-
  • юсеин-
  • лига европа

"Канарите" измъкнаха 1:1 срещу Бейтар Йерусалим, Серкан Юсеин вкара безценния гол на чужд терен

Ботев оцеля срещу Бейтар - 1

С големи мъки Ботев Пловдив изстрада равенство 1:1 като гост на Бейтар Йерусалим във втория квалификационен кръг на Лига Европа. Израелците, които бяха определяни за фаворити в мача, поведоха преди почивката с гол на Хила. В средата на второто полувреме пловдивчани отвърнаха на удара и Серкан Юсеин вкара ценния гол на чужд терен.

Бейтар доминираше през по-голямата част от двубоя, но команда на Николай Киров се бранеше храбро. Въпреки че имаше вина за допуснатия гол, стражът на "канарите" Иван Чворович направи няколко страхотни намеси при чисти голови положения на съперника. Най-сериозните пропуски направи централния нападател на израелския тим Итай Шехтер.

Така Ботев постигна много добър турнирен резултат след първия мач, но със сигурност ще има много тежка задача в ответния двубой. Реваншът с Бейтар е след седмица на стадион "Лазур" В Бургас.