• лига европа

Пловдивският тим бе безкомпромисен срещу израелския си съперник

Ботев Пловдив "полетя" срещу Бейтар - 1
Снимка: БТА

В голям мач Ботев Пловдив разби на пух и прах прехваления си съперник Бейтар Йерусалим и прескочи втория квалификационен кръг в Лига Европа. "Канарите" спечелиха 4:0 мача реванш с израелците и с общи резултат 5:1 продължават напред.

Пред около 10 000 запалянковци на стадион "Лазур" в Бургас пловдивчани отказаха противника още до почивката с два гола, дело на Пламен Димов и Фернандо Виана. Малко след почивката капитанът на "жълто-черните" Лъчезар Балтанов довърши Бейтар с трети гол, а в самия край резервата Фелипе Бризола унижи израелците за 4:0.

Израелците бяха тотално надиграни от българския отбор, а в отчаянието си завършиха двубоя с десет души, след като четвърт час преди края Марсел Хейстер получи втори жълт картон и бе изгонен. Така Ботев продължава похода си в Европа в третия квалификационен кръг, където ще срещне португалския Маритимо.