Съдия бе главен герой на Ливърпул - Тотнъм

• салах-
  • уаняма-
  • кейн

Хари Кейн пропусна и вкара дузпа за 100-ия си гол във Висшата лига

Ливърпул и Тотнъм завършиха при 2:2 в днешното дерби от 26-ия кръг на Висшата лига. Мачът предложи много емоции, въпреки многото грешки през целия двубой, а последните 15 минути бяха инфарктни.

Мохамед Салах откри резултата след грешка в отбраната на Тотнъм и излезе сам срещу Лорис за 1:0 в полза на домакините, пише "Блиц". Резултатът се запази до 80-ата минута, когато Виктор Уаняма простреля съперника с топовен шут извън наказателното поле.

Пет минути по-късно Тотнъм получи спорна дузпа, при която останаха съмнения за засада на Кейн преди нарушението на Лорис срещу него. След консултация между главния и страничния рефер, наказателният удар бе отсъден, но Хари Кейн пропусна, стреляйки във вратаря на Ливърпул.

Нови пет минути след драматичния пропуск феновете на Ливърпул празнуваха заради страхотна индивидуална изява на Мохамед Салах, разходил се в наказателното поле за 2:1.

Не всичко обаче бе решено. В добавеното време Тотнъм получи втора дузпа, отсъдена за ритник на Ван Дайк в гърба на съперник. Кейн този път не сбърка и вкара 100-ия си гол във Висшата лига, оформяйки крайното 2:2.

Ливърпул запази третата позиция, но само на точка пред Челси (с мач по-малко) и на две пред петия Тотнъм.