• обрат-
  • ливърпул-
  • кристъл палас

Салах отново герой за "мърсисайдци"

Ливърпул победи с 2:1 като гост Кристъл Палас в мач номер 100 на Юрген Клоп като мениджър на "мърсисайдци". Лука Миливоевич бе точен за домакините, докато за "червените" се разписаха Садио Мане и вездесъщият Мохамед Салах.

Кристъл Палас откри резултата с много спорна дузпа в 13-ата минута. Заха изскочи сам срещу вратаря, игра с топката, а след това се сблъска с Кариус. Реферът обаче посочи бялата точка и показа жълт картон за стража на Ливърпул. Лука Миливоевич бе точен от бялата точка.

До края на полувремето Ливърпул опита да изравни, но с пропуски се отличиха Мохамед Салах и Садио Мане.

Още с подновяването на играта за второто полувреме Ливърпуъл продължи с натиска си и бързо стигна до изравняване. Фирмино и Милнър размениха подавания в наказателното поле, след което халфът центрира остро по земя. Сако не се ориентира добре, а Мане засече отблизо - 1:1.

Мърсисайдци изпуснаха още няколко положения преди да дойде победното попадение. Домакините също имаха своите шансове, но с отлични намеси се прояви Кариус.

Шест минути преди края Мохамед Салах отново бе героят на Ливърпул. Робъртсън центрира отляво, а египтянинът "прибра" много добре топката, с което елиминира Сако, след което стреля спокойно, отбелязвайки 29-ия си гол в Премиър лийг от началото на сезона.

Лошата новина за Клоп от двубоя бе контузията на Адам Лалана. Английският национал влезе в игра като резерва, но след само 5 минути се контузи и бе заменен принудително.

Мохамед Салах пък продължи да пише история този сезон. Той записа своя гол номер 29 във Висшата лига и общо 37-и във всички турнири. Египтянинът вече е номер едно по брой голове за клуба в рамките на един сезон във всички турнир в ерата на Висшата лига.

Освен това Салах изравнява Дидие Дрогба за най-много попадения от африкански играч за сезон във Висшата лига, а пред нападателя на Ливърпул има още 6 двубоя.

Салах вкара в 21-и мач от първенството този сезон, като по този начин се изравнява на върха с Робин ван Перси и Кристиано Роналдо.