Чудото на Бразилия - Неймар с хеттрик за 14 минути (видео)

• андерсон-
  • гуаратингуета
Чудото на Бразилия - Неймар с хеттрик за 14 минути (видео) - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Дни след като навърши 20 години и отбеляза гол №100 в кариерата си, младият бразилски талант Неймар направи истинско шоу в мача на своя тим Сантос с Ботафого от 6-ия кръг на първенството Паулища А1. Гостите от Сантос разбиха противника си с 4:1, а Неймар се отличи с хеттрик.

Ботафого откри резултата с гол на Камило в 36-ата минута, но само за 14 минути в края на второто полувреме Неймар реализира три попадения за Сантос. В 76-ата минута той бе точен с глава след центриране от фаул, в 78-ата се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него, а в 90-ата първо финтира противников бранител, а след това с техничен удар направи безпомощен и вратаря на Ботафого. Четвъртото попадение за Сантос реализира в добавеното време Фелипе Андерсон.

Сантос заема 8-о място в класирането с 9 точки, докато Ботафого дели предпоследната 19-а позиция с Гуаратингуета.