• мария шарапова-
  • тенис-
  • canadian open-
  • roger's cup

Сесил Каратанчева отпадна още в първия кръг на силния турнир по тенис на твърда настилка "Роджърс Къп" в Монреал (Канада), чийто награден фонд възлиза на 2.82 милиона долара.

Каратанчева, която преодоля квалификациите на надпреварата след две победи, загуби от бившата номер 1 в света Мария Шарапова (Русия) с 1:6, 2:6 за 80 минути, въпреки жестоката закана, че "ще ѝ срита задника". Двубоят започна миналата нощ, но беше прекратен при резултат 4:1 и 40-40 за рускинята заради буря и силен дъжд.

При подновяването на играта Шарапова спечели шест поредни гейма, за да вземе първия сет и да поведе с 4:0 във втория. След това Каратанчева спечели подаването си, но до края Шарапова не усети съпротива и лесно си извоюва победата. Рускинята вече има пет победи в пет мача срещу българката.

Montreal, you’re a pretty cool crowd to play in front of..🤗 🇨🇦📸 by @kcmii_photography

Публикация, споделена от Maria Sharapova (@mariasharapova) на Авг 7, 2018 в 2:43 PDT