• бербатов-
  • ашли йънг
Гигс донесе победата на Юнайтед в рекордния си мач № 900 - 1
Снимка: Райън Гигс, ЕПА/БГНЕС

Отборът на Манчестър Юнайтед се наложи трудно с 2:1 над средняка Норич като гост в мач от 26-ия кръг на английският Премиър лийг.

Българският нападател Димитър Бербатов отново бе оставен на резервната скамейка и така и не се появи на терена.

Двубоят започна много добре за гостите от Манчестър, които откриха резултата седем минути след първия съдийски сигнал.

Луиш Нани центрира в наказателното поле на "канарчетата", където завърналият се във футбола Пол Скоулс засече топката и се разписа за 0:1.

Шест минути преди края на редовното време обаче домакните успяха да възстановят равенството на "Кароу Роуд" чрез Грант Холт, които прати топката в мрежата на гостите за 1:1.

В даденото от съдията продължение легендата на "червените" Райън Гигс, който днес записа историческо постижение - мач номер 900 с екипа на Манчестър Юнайтед, донесе трите точки на своя отбор.

Той се възползва от асистенция на Ашли Йънг и донесе трите точки на тима си, оформяйки крайното 1:2.

Благодарение на успеха Манчестър Юнайтед отново се доближи на две точки от градския си съпреник и лидер в Англия Манчестър Сити.