Цървена звезда в Шампионска лига след луд мач

Залцбург водеше с 2:0 до 65-ата минута, но после сърбите изравниха за 60 секунди

Публикувана: 30 Август, 2018 10:02
1 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1265

Сръбският първенец Цървена звезда се класира за груповата фаза на Шампионската лига, след като достигна до равенство 2:2 като гост на РБ Залцбург и след 0:0 в първия двубой е краен победител.

Нищо не предвещаваше крах за домакините до 65-ата минута. РБ Залцбург бе по-добрият отбор на терена и поведе с 2:0 с две попадения на Дабур в последната минута на първото полувреме и началото на второто от дузпа.

Сръбският тим обаче стори немислимото и то само за минута. В 65-ата минута Бен Набухан засече с глава в опразнената врата, а веднага след подновяването на играта Дегенек също с глава от метър направи 2:2 за кеф на над 10 000 сърби по трибуните, които бяха изпаднали в делириум.

До края на мача РБ Залцбург опита всичко, но не успя да стигне до гол, с който да се класира за груповата фаза на най-комерсиалния турнир.

След края на мача полуделите от радост фенове на "звездашите" нахлуха на терена, за да празнуват със своите любимци.