Серина Уилямс продължава със силните игри

Американката преодоля слаб старт за място на полуфиналите

Публикувана: 5 Септември, 2018 13:29
6 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 577

Серина Уилямс се отърси от шока на допуснат ранен пробив в мача и постигна победа с 6:4, 6:3 над Каролина Плишкова (Чехия), за да се класира на полуфиналите на US Open.

36-годишната американка, който се опитва да триумфира на кортовете във Флашинг Медоус за рекорден седми път, се оказа в трудно положение, след като в първия сет се оказа догонваща при 1:3. Уилямс направи 22 непредизвикани грешки през първата част, но все пак взе сета, спечелвайки последните четири гейма в него.

Втората част се разви много по-добре за поставената под №17 в основната схема американка. Тя направи два поредни пробива и поведе с 4:0 във втория сет. Уилямс спечели мача след един час и 26 минути на корта, а победната точка дойде с 13-ия й ас в срещата. На полуфиналите Серина ще се изправи срещу 19-ата в схемата Анастасия Севастова от Латвия, която детронира миналогодишната шампионка Слоун Стивънс.