• байерн-
  • германия
"Аспирините" излекуваха Байерн (М) в германското дерби - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Байерн (Мюнхен) допусна шесто поражение в първенството след 0:2 като гост на Байер (Леверкузен) в дербито на 24-тия кръг на германската Бундеслига.

Гостите от Мюнхен пристигнаха без контузените Бастиан Швайнщайгер и Даниел ван Буйтен, а Франк Рибери остана на пейката, тъй като не бе готов за пълни 90 минути.

Въпреки това обаче баварците стояха по-добре на терена през първата част, но Робен и Коос пропуснаха да се разпишат от чисти позиции.

Втората част бе равностойна, но домакините имаха по-добрите положения, като само майсторските намеси на стража на гостите Ману Нойер запазиха нулевото равенство до заключителните минути на срещата.

Двата гола паднаха в последните 10 минути на срещата и бшха дело на Щефан Кислинг (80) и Карим Белараби (90).

След поражението германския колос Байерн изостава на четири точки от лидера Борусия (Дортмунд), който може да увеличи разликата на цели седем при победа у дома над Майнц 05.