Франция надви Уругвай, но Мбапе се контузи

Нападателят на ПСЖ контузи рамото си

Публикувана: 21 Ноември, 2018 11:55
1 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 540

Световният шампион Франция надви Уругвай с 1:0 в приятелска среща, играна на “Стад дьо Франс”. Двата тима играха четвъртфинал на световното първенство това лято, а след това „петлите“ ликуваха с трофея в Русия. Съперниците излязоха със звездите си и за мача край Париж.

Нападателят на домакините и ПСЖ Килиан Мбапе падна лошо върху рамото си и трябваше да бъде заменен принудително още преди почивката. Новината е неприятна за клубния му тим, който само след седмица има важен сблъсък срещу Ливърпул, а и друга звезда на парижани Неймар също се контузи в контролата на Бразилия срещу Камерун (1:0) в Милтън Кийнс.

Иначе Франция спечели с гол на Оливие Жиру (52-дузпа), а наказателният удар бе даден за игра с ръка на Мартин Касерес след два последователно блокирани удара на Антоан Гризман. „Петлите“ бяха по-активни през целия мач, а в 69-ата минута пропуснаха да удвоят преднината си след неточен удар на Ндомбеле.

„Урусите“ имаха само един по-сериозно положение в мача след комбинация между Кавани и Джонатан Родригес, но Юго Лорис се справи със ситуацията.