• венгер-
  • артета
Класически Арсенал попиля Астън Вила - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборът на Арсенал победи гостуващия Астън Вила със Стилиян Петров в състава с 3:0 в мач от 30-ия кръг на Премиър лийг и по този начин се утвърди на третото място в класирането след равенството в дербито междъ Челси и Тотнъм.

Възпитаниците на Арсен Венгер тотално надиграха противника си и заслужено стигнаха до класическия успех. Киърън Гибс се превърна в неочакван герой на "Емиратс", давайки преднина на своя отбор след само 16 минути игра, когато неговият удар не бе отразен добре от Шей Гивън и влетя в мрежата.

Тио Уолкот удвои девет минути по-късно, за да успокои домакините.

Автор на третия гол във вратата на бирмингамци пък стана испанският халф на домакините Микел Артета, забил красиво попадение от фаул в 93-ата минута.

Арсенал започна вихрено мача и след няколко пропуска още в самото начало на двубоя, Киърън Гибс успя да даде преднина "артилеристите", възползвайки се от "дупки" в отбраната на Астън Вила. Шей Гивън също не успя да реагира много добре на удара на левия бранител и след като топката мина под ръката му, влетя в мрежата за 1:0.

Само няколко минути по-късно интригата на "Емиратс" почти изцяло бе убита, след като Тио Уолкот получи топката от Алекс Сонг и с плътен удар покрай Гивън направи резултата 2:0. След това попадение, лондончани намалиха темпото, но въпреки това имаха още много възможности да стигнат до нови попадения във вратата на Вила.

В крайна сметка Артета с прекрасен удар от фаул оформи крайното 3:0 в добавеното от съдията време и затвърди победата на домакините, която ги изпрати на три точки пред вечния съперник Тотнъм в борбата за третото място.