• ди матео-
  • калу
Стабилен Челси излъга Бенфика в Лисабон - 1
Снимка: Бенфика-Челси, ЕПА/БГНЕС

Последният английски представител в Шампионската лига Челси направи много важна крачка към полуфиналите в най-престижния клубен турнир.

Футболистите на Роберто Ди Матео надиграха с 1:0 португалския гранд Бенфика насред Лисабон.

Победният гол в мача реализира изненадата в стартовия състав на „сините” Саломон Калу в 75-ата минута след брилянтна асистенция на Фернандо Торес.
Препълнения "Ещадио да Луж" видя едно много скучно първо полувреме, в което отборите се надлъгваха, а положенията пред двете врати напълно отсъстваха.
След почивката обаче играта се оживи и головите ситуации се появиха.

Най-чистото положение в срещата за домакините стана в 48-ата минута, когато след шут на Оскар Кардосо, бранителят на Челси Давид Луиш с тяло изби от голлинията коженото кълбо.

Малко след това пък Хуан Мата бе изпуснат от отбраната на Бенфика, но десетката на англичаните от малък ъгъл прати топката в страничната греда.

Така се стигна до 75-ата минута, когато Торес проби през Жардел по десния фланг на атаката на Челси и намери на голово позиция Калу. Африканецът нямаше как да сбърка и резултатът бе открит.

До края на срещата португалците настиснаха съперника, Челси от своя страна умело се бранеха и разчитаха на остри контри чрез Мата и влезлия като резерва Даниел Стъридж.

В крайна сметка до други голове не се стигна и английският тим се оттегля с аванс от гол на чужд терен преди реванша на "Стамфорд Бридж" след две седмици.