• андраде-
  • валбуена
Байерн крачи уверено към полуфиналите - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Байерн (Мюнхен) победи с 2:0 като гост Олимпик (Марсилия) в първи четвъртфинал от Шампионската лига и с единия крак е в следващата фаза, където се очертава свиреп дуел с Реал (Мадрид). Баварците изиграха двубоя много прагматично и стигнаха до отличен турнирен резултат благодарение на головете на Марио Гомес в края на първото полувреме и Ариен Робен през втората част. Марсилци могат да съжаляват за сериозния пропуск на Лоик Реми в началото, но като цяло отстъпваха на съперника си и логично загубиха.

Големият отсъстващ в състава на французите бе вратарят Стив Манданда, който получи червен картон в предишния кръг срещу Интер и изтърпява наказание. Вместо него наставникът Дидие Дешан избра Елинтон Андраде. 33-годишният бразилец няма нито един мач в Лига 1 през сезона, но в щаба на марсилци се надяваха да се представи на ниво срещу звездното нападение на Байерн. Атаката на Олимпик се водеше от Лоик Реми, а зад него действаха Морган Амалфитано, Андре Аю и Матийо Валбуена.