30 Март, 2012 11:34 823 0

Заподозряха фондация на Роналдиньо в измама

  • организация-
  • роналдиньо-
  • фламенго-
  • разследване-
  • измама-
  • проверка
Заподозряха фондация на Роналдиньо в измама - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Благотворителната организация на Роналдиньо и неговият брат ще бъде разследвана за финансови измами от полицията в бразилския щат Порто Алегре. В съобщение на градските власти от четвъртък се съобщава, че са събрани нужните 12 подписа за поискване на данъчна проверка на „Институто Роналдиньо Гаучо”, както е името на организацията. Тя е основана от настоящия футболист на Фламенго и брат му и негов агент Роберто Асис с целта да организира дейности за деца и тийнейджъри в опасно обкръжение.

Образуваната комисия по случая ще разследва договори на фондацията с общината в Порто Алегре между 2007 и 2010 година. Според отчетите организацията е получила 5,2 млн. долара от общината и държавата.
Фондацията спря своята дейност в началото на 2011 година, но властите си искат обратно 350 000 долара, които според тях са изхарчени нецелесъобразно.

Нито Роналдиньо, нито брат му засега са коментирали обвиненията.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА