• кансело-
  • автогол-
  • джан

"Старата госпожа" успя да обърне Лацио

Лацио допусна обрат и загуби у дома от шампиона Ювентус с 1:2 в предпоследния мач двубой от 21-ия кръг на италианската Серия „А“. Домакините показаха по-добра игра в по-голямата част от срещата, но Кристиано Роналдо и съотборниците му в крайна сметка си тръгнаха с трите точки от Вечния град и увеличиха аванса си на върха.

Гостите не създадоха нито едно опасно положение през първата част, в която пропуски за „орлите“ от Рим направиха последователно Уолъс, Хоакин Кореа, Луис Алберто, Марко Пароло и Чиро Имобиле не без и добрите намеси на вратаря Войчех Шчесни. Пет минути преди края на първото полувреме Леонардо Бонучи беше принудително заменен заради контузия, а мястото му в състава на „старата госпожа“ зае Киелини.

След почивката Ювентус започна малко по-активно, но въпреки това в 59-ата минута вече изоставаше в резултата. При изпълнение на ъглов удар Емре Джан си вкара автогол за 1:0. Наставникът на гостите реагира и пусна в игра Федерико Бернадески на мястото на Матюиди, а футболистите му се активизираха и при бърза контраатака Жоао Кансело (74) изравни – 1:1.

Малко преди края шампионите стигнаха и до пълен обрат след точно изпълнения на Кристиано Роналдо (88-дузпа) от бялата точка. Дузпата бе отсъдена за нарушение на Лулич срещу Кансело без топка. В последните секунди от добавеното време Сергей Милинкович-Савиш имаше шанс от пряк свободен удар пред границата на наказателното поле, но шутира над вратата.

Така Ювентус продължава без загуба и е убедителен лидер с 59 точки, откъсвайки се на 11 пред втория Наполи. Лацио допусна седма загуба за сезона и е седмо с 33 точки.