• фулъм-
  • лондон-
  • премиър лийг-
  • крейвън котидж

Отборът се върна на първо място във временното класиране на Премиър лийг, след като победи Фулъм с 2:0

Манчестър Сити отново на върха - 1

Манчестър Сити се върна на първо място във временното класиране на Премиър лийг, след като победи безпроблемно Фулъм с 2:0 на "Крейвън Котидж" в първия двубой от 32-рия кръг, пише sportal.bg. Бернардо Силва (5') и Серхио Агуеро (27') решиха мача в полза на "гражданите" още през първото полувреме. След почивката шампионите дори успяха да спестят сили. Така Сити изпревари Ливърпул с една точка, като в момента двата отбора имат еднакъв брой мачове.

Лондончани, намиращи се в серия от осем поредни загуби в първенството, започнаха с три промени в сравнение с мача с Ливърпул от предишния кръг. Големият отсъстващ бе Александър Митрович, който остана извън групата. Жан Микаел Сери също бе аут за деня. Кристи, Льо Маршан и Райън Сесеньон стартираха.

Аймерик Лапорт и Кевин де Бройне бяха титуляри за Манчестър Сити.

Домакините очаквано приеха играта дълбоко в своята половина от самото начало. В четвъртата минута Агуеро получи дълго подаване в наказателното поле, след което направи двойно с Бернардо Силва и стреля, но Фосу-Менса изчисти пред голлинията. Минута по-късно именно Фосу-Менса сбърка подаване пред наказателното поле на Фулъм. Де Бройне пресече и подаде моментално към Агуеро, който продължи към Б. Силва. Той стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката в ъгъла.

В 14-ата минута Рико спаси удар отблизо на Гюндоган. Малко след това страхотно разбъркване в наказателното поле на Фулъм като по чудо не доведе до гол. Фосу-Менса блокира изстрел на Стърлинг, а след това Рико спаси удар на Де Бройне.

След 20-ата минута "котиджърс" поизнесоха играта. Удар с глава на Бабел след центриране от фаул премина встрани от вратата, а силен изстрел на Анкиса рикошира в гърба на Отаменди, но след това това отбраната на Сити изчисти.

Точно тогава обаче защитата на Фулъм отново сгреши фатално пред наказателно поле на Рико. Джо Брайън подари топката на Б. Силва, който изведе Агуеро. Аржентинецът много технично копна топката над стража на лондончани - 0:2.

Три минути след това Фулъм стигна до най-доброто си положение до момента. Сесеньон изведе Бабел отляво, холандецът стреля от малък ъгъл, но Едерсон изби.

В самия край на първата част удар на Брайън профуча встрани от далечната греда.

В 57-ата минута Габриел Жезус замени Серхио Агуеро. Три минути след това Рико спаси шут на Стърлинг. Гостите действаха по-пестеливо след почивката, но и така контролираха събитията на терена. В 80-ата минута удар на Кайл Уокър срещна гредата, като това бе най-интересният момент през второто полувреме.

Манчестър Сити вече има 77 точки - една повече от Ливърпул, който утре може да си върне първото място, в случай че успее да победи Тотнъм на "Анфийлд". Фулъм остава предпоследен със 17 пункта.