• гнабри-
  • хумелс

Баварците размазаха съперника си с 5:0

Байерн Мюнхен се подигра с Борусия Дортмунд - 1

Байерн (Мюнхен) унижи Борусия (Дортмунд) с 5:0 в дербито на Бундеслигата и вече гледа към Сребърната салатиера от първенството. За успеха точни бяха Хумелс (10'), Левандовски (17', 89'), Хави Мартинес (41') и Серж Гнабри (43').

Двубоят започна изцяло под диктовката на домакините, които взеха преднина още в 10-ата минута. Тиаго Алкантара центрира от корнер към Хумелс, който засече топката във вратата на "жълто-черните".

Баварците продължиха да играят по-агресивно, а това позволи на Левандовски да открадне топка в средата на терена, а след това да напредне и да отбележи красив втори гол за домакините в двубоя.

В края на първата част момчетата на Нико Ковач сложиха точка на спора, вкарвайки два гола в рамките на 2 минути. Първият бе на Хави Мартинес от границата на наказателното поле, а вторият на Серж Гнабри, възползвал се от хубаво центриране на Томас Мюлер.

През втората част шампионите намалиха оборотите, но това не им попречи да вкарат пети гол. Негов автор бе Робърт Левандовски, който използва прекрасен пас на Гнабри в самия край на двубоя.

С победата Байерн записа 64-ата точка в актива си и е лидер след 28 кръга, притежавайки 1 повече от съперника си, който е втори.