• защита-
  • плейофи

"Червените" не са допускали гол от началото на плейофите на Първа лига

ЦСКА записа впечатляващо постижение - 1

Най-сериозният повод за оптимизъм в ЦСКА преди решаващите двубои с Ботев (Пловдив) и Левски е непробиваемата защита на отбора. След като Любо Пенев започна престоя си на „Армията“ с 5 поредни мача, в които отборът му неизменно допускаше поне по един гол, сега тимът вече повече от 5 срещи запазва мрежата си суха.

Най-впечатляващо изглежда, че сред тези срещи са и две гостувания на основния съперник Лудогорец, който в продължение на 180 минути в Разград не можа да вкара на Витаутас Черняускас и компания.

ЦСКА вече няма допуснат гол точно 465 минути на терена, изчислява "Меридиан Мач". Последният играч, който се разписа срещу „червените“, беше Даниел Младенов, който вкара за Етър в 75-ата минута при загубата на „болярите“ във Велико Търново с 1:3 на 9 март.

Оттогава защитата на ЦСКА не се е пропуквала нито за момент, а съперниците все пак са били Берое (2 пъти), Черно море и Лудогорец (2 пъти).

Стабилизирането на защитата донякъде съвпадна с налагането в отбора на Нуно Томаш като централен защитник за сметка на Божидар Чорбаджийски.