• купа на българия-
  • банович

Пловдивчани се наложиха над Септември с 4:0

Локо Пловдив докосва финала за Купата - 1

Локомотив (Пловдив) разби Септември (София) с 4:0 на "Лаута" в първи полуфинал за Купата на България очаква протоколен реванш в столицата. Димитър Илиев (14-дузпа), Стивън Езе (19), Момчил Цветанов (27) и Игор Банович (87) вкараха головете за убедителния успех на "смърфовете".

Домакините поведоха още в 14-ата минута с гол на Димитър Илиев от дузпа, която сам си изработи, след като беше фаулиран от Фабиано Алвеш. Пет минути след това Стивън Езе се разписа с глава отблизо след центриране отляво и удвои аванса на „смърфовете“.

В 27-ата минута пък Момчил Цветанов направи разликата класическа, а до края на първата част гостите имаха само едно положение за намаляване на резултата, но след удар на Асен Чандъров топката профуча покрай вратата на Мартин Луков.

Десетина минути след почивката Луков спаси удар на Асен Чандъров с глава след центриране на Галчев от пряк свободен удар, а четири минути след това столичани имаха претенции за дузпа. Суад Сахити задържа топката отдясно и опита центриране, което срещна ръката на Игор Банович, но съдията Станислав Тодоров прецени, че дистанцията между двамата играчи е прекалено малка и не посочи бялата точка.

„Смърфовете“ очевадно намалиха оборотите, но въпреки това реализираха и четвърти гол в 87-ата минута, когато Игор Банович направи самостоятелен пробив и оформи крайния резултат.

Реваншът на Националния стадион "Васил Левски" ще бъде на 23 април (вторник) от 19:00 часа.