Славия и Локомотив (Пд) с драматично 2:2

• локомотив-
  • равенство-
  • първа лига

Равенство при срещата между Локомотив (Пловдив) и Славия

Славия и Локомотив (Пловдив) завършиха 2:2 на стадиона в "Овча купел". Домакините поведоха с ранен гол, гостите направиха пълен обрат, но изпуснаха да разгромят съперника си. В добавеното време защитата на "смърфовете" отслабна и Чунчуков донесе изравнителното попадение.

Мачът започна с атаки на гостите. Но в петата минута Цветелин Чунчуков получи топката с гръб, обърна се и с плътен удар разстреля Луков за 1:0 за Славия, предава topsport.bg.

Попадението даде импулс в играта и двата отбора заиграха динамично, търсейки гола. Велковски се отчете с една греда за домакините след свободен удар. Луков не реагира на удара.

Все пак "железничарите" успяха да изравнят в 35-ата минута. Димитър Илиев беше изведен централно и прехвърли излизащия и лягащ Георги Петков. Велковски покри засада след лошо позициониране.

До края на полувремето нямаше повече положения и равенството беше напълно закономерно.

"Железничарите" бяха по-добри през второто полувреме. Елитон вкара втори гол в 56-ата минута с хубав удар по земя от границата на наказателното поле след асистенция на Ожболт.

Това обезвери домакините, които сякаш доиграваха срещата. Ожболт на два пъти уцели гредата след хубави контри на "смърфовете".

В добавеното време защитата на "смърфовете" заспа. Чунчуков получи два хубави шанс за гол. Луков спаси при първата ситуация, но при втората беше безпомощен.

С този резултат ситуацията в групата остана заплетена. Въпреки това очакванията са, че аутсайдерите Дунав и Септември ще спечелят последните срещи и всичко ще остане, така както е.