• байерн-
  • фернандо торес
Ливърпул лиши Челси от ШЛ, разби ги с 4:1 - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Ливърпул разгроми Челси с 4:1 на своя "Анфийлд" в отложен мач от 37-ия кръг на Висшата лига на Англия и по този начин "червените" взеха чстичен реванш за поражението си с 1:2 от същия противник на финала на ФА Къп в събота на "Уембли".

Първата част предложи голямо шоу на феновете, които освен три попадения във вратата на резервния страж на "сините" Рос Търнбул, видяха и цели четири греди - по две за двата отбора.

Ливърпул поведе в резултата с автогол на Майкъл Есиен в 19-ата минута.

Последваха попадения на Джордан Хендерсън (25) и Даниел Агер (28) за домакините.

В добавеното време на първата част Стюарт Даунинг пропусна дузпа за Ливърпул, като уцели греда. На Даунинг не му вървеше тази вечер, защото преди това уцели и още една греда, а същото сториха за Челси Бранислав Иванович (при 0:0) и Фернандо Торес (при 3:0).

Пет минути след почивката Рамиреш намали на 1:3, а в 61-ата минута Джонджо Шелви наказа груба грешка на Търнбул и се разписа за 4:1.

Поражението изхвърли Челси от борбата за челните четири места и респективно им отне шанса за класиране за Шампионйската лига по този начин.

Все пак на "сините" им остава възможността да се класират за следващото издание на най-комерсиалния футболен турнир, ако спечелят трофея другата седмица срещу Байерн.

Ливърпул заема осма позиция в класирането, само на точка зад градския си съперник Евертън, който е седми.