Съперникът на ЦСКА-София тръгна мощно в първенството

• лига европа-
  • антонио манце-
  • мирко марич

Осиек имаше известни трудности само до почивката

Осиек победи с 2:0 Славен Белупо в първия си официален мач за сезона. Съперникът на ЦСКА-София във втория квалификационен кръг на Лига Европа показа добра форма преди гостуването на “Българска армия” и сравнително лесно стигна до трите точки. Попаденията за домакините вкараха двамата нападатели Антонио Манце и Мирко Марич.

Двубоят се игра пред около 2000 зрители, а Осиек имаше известни трудности само до почивката. Гостите обаче се пречупиха в 43-ата минута, когато купеният от Нант Манце се оказа на чиста позиция и хладнокръвно реализира. През второто полувреме Осиек пропусна четири чисти положения, преди да реши нещата в своя полза. Точен беше Марич в 86-ата минута - секунди, след като Меджумурец от Славен Белупо получи червен картон.