Пакиао загуби изненадващо световната си титла

• активност-
  • съдии
Пакиао загуби изненадващо световната си титла - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Филипинската боксова суперзвезда Мани Пакиао сензационно не успя да защити титлата си на световен шампион в полусредна категория във версията на Световната боксова организация (WBO). Той претърпя спорно поражение по точки от носителя на аналогичното звание в по-долната категория Тимоти Брадли.

В по-голямата част от мача в Лас Вегас Пакиао очаквано имаше преимущество и нанасяше повече удари, като доста от тях имаха нужната точност. Брадли обаче устоя на атаките на съперника си и успя да запази силите си до края. Малко преди заключителните минути на боя Пакиао намали своята активност и Брадли наистина изравни ситуацията, но решението на съдиите въпреки всичко беше напълно неочаквано - единият присъди 115:113 за филипинеца, а другите двама 115:113 за американеца. Така 28-годишният Брадли остава без загуба и завоюва титлата в полусредна категория, побеждавайки един от най-добрите боксьори в света с разделено мнение на съдиите.

Боят се състоя в "MGM" гранд хотел в Лас Вeгaс, а двамата се изправиха за първи път един срещу друг на ринга. В актива си Пакиао сега има 54 победи, 4 равенства и две загуби. Първото си поражение той претърпя през март 2005 г. в 12-рундов бой срещу Ерик Мораес. Бардли има 29 успеха и нито една загуба.