• пяст гливице-
  • корун-
  • парижишек

"Орлите" загубиха от Пяст Гливице с 0:2 в контрола

Лудогорец записа първа загуба под ръководството на новия си треньор Павел Върба. Във втората си контрола на лагера в Турция "орлите" отстъпиха с 0:2 на Пяст (Гливице). Точни за шампиона на Полша бяха Урош Корун в 11-ата минута и Парижишек в 42-ата.

Още в третата минута поляците бяха близо до откриване на резултата. Стефан Баджи извърши фаул пред границата на собственото си наказателно поле, а Милевски стреля опасно над вратата, пазена от Ренан.

В 11-ата минута Пяст поведе. Корун нанесе удар, а след рикошет в крака на Кешерю топката влетя в мрежата на Лудогорец - 0:1.

Десет минути по-късно Сисиньо направи двойно подаване с Битон в наказателното поле на поляците, след което шутира от малък ъгъл, но Франтишек изби в корнер.

В 38-ата минута българите като по чудо не изравниха. Каули подаде на Кешерю, който изведе отлично Сисиньо, но той не можа да вкара. Така се стигна до 42-ата минута, в която Парижишек засече центриране отляво за 0:2.

Малко след това Битон пропусна да намали след подаване на Антон Недялков, нацелвайки дясната греда.

През второто полувреме Върба заложи на други единадесет играчи. В 53-ата минута поляците бяха близо до трети гол, когато Форстър за малко не си вкара автогол, засичайки изчистване на Моци, но топката излезе на сантиметри покрай лявата греда.

В 63-ата Моци засече с глава центрираната топка, изпращайки я покрай целта. До края "орлите" имаха още няколко възможности. Пропуски направиха Марселиньо и на два пъти Якуб Шверчок.

Следващата контрола на Лудогорец ще бъде на 29 януари - срещу Кайрат (Казахстан).