Дузпи решиха първия 1/8-финал за Купата на Испания

• атлетик билбао-
  • купа на испания

Елитният Билбао елиминира Тенерифе

Дузпи решиха първия 1/8-финал за Купата на Испания - 1

Елитният Атлетик Билбао си осигури класиране на 1/4-финалите на турнира за Купата на краля в Испания, след като отстрани след изпълнение на дузпи отбора на Тенерифе. Редовното време и продълженията на стадион "Елиодоро Родригес Лопес" завършиха 3:3, а при дузпите "лъвовете" бяха по-точни и спечелиха с 4:2 срещу съперника си от второто ниво на испанския футбол, пише Sportal.

Двубоят започна много интензивно. Още във втората минута вратарят на Атлетик Яго Ерерин беше изгонен с червен картон и постави тима си в трудно положение. В 8-ата минута воденият от Гайска Гаритано тим на Тенерифе откри чрез Хоселу от дузпа, отсъдена за нарушение на Иняки Уилямс.

Именно Уилямс върна равенството в 17-ата, а само четири минути по-късно отново Хоселу изведе Тенерифе напред. След почивката Уилямс отново върна равенството, като попадението му падна след рикошет и вкара мача в продължения. В тях домакините стигнаха отново до гол аванс след нова дузпа, реализирана от Гомес в 106-ата минута. Две минути преди края на продълженията Юри Берчиче върна равенството и така се стигна до дузпите. Героят за Тенерифе до този момент Хоселу и Муур пропуснаха и така Атлетик проби на 1/4-финалите.