• лацио-
  • аталанта
Сампдория изненада Милан в първия кръг - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Вицешампионът на Италия Милан допусна изненадваща загуба на старта на Серия А, след като бе победен от завърналия се в елита Сампдория с 1:0, предаде БГНЕС.

"Росонерите" имаха проблеми в атака, където си личеше липсата на основните има нападатели от миналия сезон Златан Ибрахимович и Антонио Касано. Гостите от Генуа пък бяха уверени в първи си мач, след като се завърнаха в Серия А, и стигнаха до победния гол в 60-та минута, когато Коста се разписа с глава след центриране от корнер.

Другият милански гранд Интер не допусна изненада и разби с 3:0 новака Пескара. Рома се добра до равенство 2:2 при домакинството си на Катания с гол в 90-та минута на Лопес, докато Лацио постигна минимален успех при гостуването си на Аталанта.