• байерн мюнхен-
  • шалке 04
Айнтрахт Франкфурт влезе в историята - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Айнтрахт Франкфурт влезе в историята на германския футбол, след като стана първият новак, който стартира сезона в Бундеслигата с четири поредни успеха, предаде БГНЕС. Това се случи, след като "орлите" победиха при гостуването на Нюрнберг с 2:1.

В герой за гостуващия тим се превърна японският полузащитник Такаши Инуй, който вкара второто попадения на негостоприемния стадион на Нюрнберг. Инуй, който бе привлечен през това лято, премина като на слалом през двама играчи на домакините по левия фланг, след това излъга още двама футболисти на Нюрнберг и бе точен след хубав удар на далечната греда в 60-та минута.

Съотборникът му Ервин Хофер бе открил резултата в 25-та минута. Себастиан Полтер пък намали за домакините в 76-та минута, когато се разписа с глава след изпълнение от фаул на Хироши Кийотаке.

С тази победа, Айнтрахт Франкфурт излезе начело в класирането на немския футболен елит. Байерн Мюнхен обаче може да си върне мястото, ако срази Шалке 04 като гост по-късно днес.