Ботев подчини Локомотив и е властелин на Пловдив

"Канарчетата" спечелиха с 2:0

Публикувана: 9 Август, 2020 20:41
11 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1968

Ботев победи с 2:0 Локомотив в дербито на Пловдив от първи кръг на efbet Лига. Тодор Неделев и новото попълнение Атанас Илиев бяха точни за тима на Ферарио Спасов за успеха. "Смърфовете" пък бяха приземени след успехите за Купата на България и Суперкупата.

Двубоят не бе особено атрактивен, но домакините се възползваха максимално от положенията си и стигнаха до победата. В първите минути Бандаловски пробва рефлекса Луков, но кълбото бе спряно на голлинията.

В 9-ата минута Ботев откри резултата. Атанас Илиев пое топката, но я остави на Неделев, който с хубав удар прониза "смърфовете" - 1:0.

Играчите на Акрапович опитаха бързо да вземат инициативата и да стигнат до изравняване, но бяха инертни и стигнаха за цяло полувреме единствено до удар на Томашевич, който рикошира в тялото на Работов.

Малко след почивката Ботев предреши изхода на срещата. Илиев бе изведен сам срещу Луков, но ударът му бе избит в корнер. От него Неделев прати топката право на главата на новото попълнение, а той с глава отбеляза за 2:0.

Треньорът на Локо опита да промени развоя с няколко смени, но резултат нямаше, а ситуации пред вратите почти липсваха до края на срещата.

"Канарчетата" излязоха напред в историческата статистика между двата пловдивски тима, която до момента бе абсолютно равна по победи и голова разлика. "Жълто-черните" вече имат 40 победи срещу 39 на своя опонент.