• "червените"-
  • стойчо младенов-
  • илиан илиев
ЦСКА надигра Левски във Вечното дерби - 1

Отборът на ЦСКА се наложи с минималното 1:0 над Левски във вечното дерби на „А” група, играно на националния стадион „Васил Левски”.

Срещата започна обещаващо, след като още в първите 10 минути двата отбора си размениха по една греда.

Първо, Марсиньо нацели с глава напречния стълб за "сините" след засечено центриране на Орлин Старокин още в третата минута на двубоя. Отговорът на ЦСКА не закъсня и само 6 минути по-късно Антон Карачанаков удари дясната греда на Пламен Илиев, след индивидуален пробив.

След ударния старт, отборите укротиха темпото и борбата остана основно в центъра на терена.

Карачанаков бе санкциониран с жълт картон за симулация след сблъсъка си с Дъсти Мюлдер в 40-ата минута. Две по-късно, младокът върна жеста на холандеца, но с това усложни травмата си и бе сменен принудително от Сержиньо.

До края на първата част нови интересните положения нямаше и отборите се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Второто полувреме, подобно на първото, започна динамично с натиск на "червените", който даде резултат още в 47-ата минута, когато защитникът на "сините" Роман Ели допусна детинска грешка, от която Серж Нюаджи се възползва и даде преднина на ЦСКА за 1:0.

След откриването на резултата "червените" се прибраха в своята половина и търпеливо изчакваха противника на контра. Тимът на Илиан Илиев от своя страна направи вял опит да овладее центъра, но в атаките на "сините" липсваха острота и креативност.

Единственотото им по-сериозно положение дойде едва в 80-ата минута, когато влезлият като резерва португалски нападател Жоао Силва засече прострелното центриране на Гаджев, но от упор не уцели вратата на Черни. Впоследствие бе вдигната и засада.

В крайна сметка по-дефанзивната тактика, избрана от Стойчо Младенов, даде резултат и до края на двубоя ЦСКА опази вратата си суха, записвайки много ценен успех над вечния съперник в 130-ото дерби между двата тима.

Собственикът на Левски Тодор Батков заяви броени минути след загубата на "сините", че спортните хора в клуба трябва да обяснят защо тимът от "Герена" загуби мача.

"Аз няма какво да обяснявам. Спортните хора в клуба да обяснят защо Левски загуби. Гледаме напред. Иначе се получи много слаб мач. Отборът с повече късмет победи", заяви босът на "сините".

Той отклони останалите журналистически въпроси и не отговори дали ще има глоби за играчите след поражението.

Изпълнителният директор на клуба Иво Тонев също остана крайно недоволен от представчнето на Левски.

"В ръководството на Левски сме се събрали умни хора и няма да допуснем катаклизми. Днес просто играхме безумно слабо и затова допуснахме тази загуба.

Ще имам сериозен разговор с треньорите и ще видим защо е било така. Нямаше никаква агресия в играта днес, а това е най-важното в представянето на всеки отбор", сподели Тонев веднага след мача.

Той отвърна и на нападките от противниковия лагер, че Левски се ползва с протекции.

"Искам само да кажа, че атаките срещу Левски не са спирали. Винаги има такива, а и от наши хора. Нападки има след един равен, а какво да кажем след такава загуба", сподели Тонев.