• алба-
  • резултати
Шахтьор изненада Челси, Барса с драма - 1
Снимка:

Тимът на Шахтьор Донецк поднесе голямата изненада в третия кръг от груповата фаза на Шампионската лига. Украинците успяха да надделеят над действащия клубен шампион Челси с 2:1 като домакин.

В третата минута Алекс Тейшейра намери добре топката след едно разбъркване около наказателното поле на Челси и Петър Чех трябваше да бърка в мрежата си - 1:0. В 52-ата минута Фернандиньо завърши с точен удар в обратния ъгъл една отлична контраатака на украинците и Челси вече изоставаше с 0:2. Едно попадение върна Оскар, които успя да отбележи в края на мача.

В друг мач от днешния кръг тимът на Барселона се наложи трудно над отбора на Селтик. Гостите поведоха изненадващо в 18-ата минута след гол на нападателя Йоргос Самарас. Въпреки многото положения пред вратата на шотландците, които създадоха каталунците, попадение така и не падаше. Въпреки това в 45-ата минута Андрес Иниеста успя да завърши по перфектен начин красива комбинация между него, Меси и Шави. Драмата дойде в края на мача, когато в последната минута на продълженито Жорди Алба донесе победата на испанския вицешампион.