• греда-
  • левски

Отборите не бяха завършвали наравно (1:1) от 20 години

Ботев (Пд) спря ЦСКА на "Христо Ботев" - 1

Ботев и ЦСКА завършиха 1:1 в дербито на 10-ия кръг на "А" група, което се игра пред над 15 000 екзалтирани зрители на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Канарчетата откриха резултата с гол от дузпа на Иван Цветков в 42-ата минута, а в 80-ата минута резервата Тасио изравни.

Гостите от София трябва повече да съжаляват за изпуснатите три точки, тъй като на два пъти - чрез Платини и Венков, нацелиха греди.

Пет минути преди края на двубоя Тасио можеше да се превърне в герой за своя отбор с победното попадение, когато бе оставен абсолютно непокрит на границата на малкото наказателно поле, но ударът му с глава профуча покрай дясната греда.

След 15-месечно отсъствие в състава на „червените" се завърна Мишел Платини, злощастен дебют пък направи Джереми Родригес. Френският защитник спъна за дузпа Иван Цветков в края на първата част и бившият играч на Левски бе безгрешен от бялата точка за 1:0 в полза на пловдивчани.

Над 15 000 души дойдоха да гледат мача на стадион „Христо Ботев", а двата отбора не бяха завършвали наравно от 20 години или в 31 поредни мача.

В класирането Ботев е на трето място с актив от 20 точки, а "червените" остават четвърти с 18т.