Меси пак е герой за Аржентина - донесе победата над Еквадор

• световно първенство-
  • еквадор-
  • меси-
  • дузпа

Двубоят завърши с минималното 1:0 за "гаучосите", а звездата вкара единствения гол от дузпа

Меси пак е герой за Аржентина - донесе победата над Еквадор - 1

Суперзвездата на Аржентина и Барселона Лионел Меси се превърна в големия герой за родината си в първия квалификационен мач за Мондиал 2022 над Еквадор. Двубоят завърши с минималното 1:0 за "гаучосите", а нападателят вкара единствения гол.

Меси се разписа от дузпа още в 13-ата минута от дузпа. Наказателният удар бе даден за нарушение на Первис Еступинан срещу Лукас Окампос. Попадението бе под №71 за аржентинеца с националната фланелка. Малко преди края на първото полувреме Еквадор върна един гол чрез Ерик Феригра, но то бе отменено заради засада.

След почивката Аржентина намали оборотите, но дори и тогава гостите не успяха да създадат нищо по-опасно пред вратата на съперника и в крайна сметка загубиха. "Гаучосите" пък записаха 8-ия си пореден мач без загуба. За последно тимът отстъпи на Бразилия преди повече от година.

В следващия мач във вторник Аржентина гостува на Боливия, докато Еквадор посреща Уругвай.