Байерн Мюнхен стартира с победа защитата на Купата на Германия

• чупо-мотинг-
  • мюлер

Баварците елиминираха ФК Дюрен с 3:0

Байерн Мюнхен стартира с победа защитата на Купата на Германия - 1

Байерн (Мюнхен) безпроблемно стартира защитата на Купата на Германия, елиминирайки ФК Дюрен след победа с 3:0. Баварците не срещнаха особена съпротива от петодивизионния отбор, който домакинства на колоса на собствения му стадион "Алианц Арена".

В срещата от първия кръг на турнира за Купата на Германия треньорът на Байерн Ханзи Флик заложи на експериментален състав, давайки почивка на основни футболисти. Отличен дебют направи новото попълнение Ерик Максим Чупо-Мотинг, който пристигна от ПСЖ преди дни. 31-годишният нападател вкара два гола за успеха над Дюрен - в 24-ата и 75-ата минути. В 36-ата Томас Мюлер се разписа от дузпа.