Головете на Меси през този сезон са само от дузпи

• голове-
  • дузпа-
  • ювентус-
  • статистика

Аржентинецът има четири попадения, но всичките идват след изпълнение на 11-метров наказателен удар

Головете на Меси през този сезон са само от дузпи - 1

Много интересен факт показва статистиката на Лионел Меси от началото на сезон 2020/21. До момента аржентинецът е вкарал четири гола с екипите на Барселона и Аржентина.

За каталунците той зарадва феновете си срещу Виляреал, Ференцварош и Ювентус, а за „гаучосите“ вкара срещу Еквадор. Любопитното е, че и четирите гола на Меси са отбелязани от дузпа.

На 27 септември при успеха с 4:0 над Виляреал той се разписа от бялата точка за 3:0 в 35-ата минута. На 9 октомври реализира от 11-метров наказателен удар единственото попадение за победата на Аржентина над Еквадор.

11 дни по-късно Меси откри резултата в 27-ата минута с точно изпълнена дузпа при триумфа над Ференцварош с 5:1 в Шампионската лига. Аржентинецът също заби гол от наказателен удар при успеха с 2:0 като гост на Ювентус.